#Become an entrepreneur, آموزش مالی و سرمایه گذاری

کارآفرینی در کشورهای در حال توسعه

به توسعه حرفه خود اهمیت دهید

کارآفرینی را میتوان به عنوان یک سرمایه ملی در نظر گرفت، و کارآفرینان محرک این ارزش مخصوصاً در کشورهای در حال توسعه هستند. علاوه بر افزایش ثروت، پتانسیل های جامعه را شکوفا میکند که، به نوبه خود منجر به سلامت و شادی برای مردم و اجتماع میشود. کارآفرینی برای پیشرفت اقتصادی کشورهای در حال توسعه حیاتی است.

منافع برای جوامعی که کارآفرینان میتوانند در آن انعطاف پذیر عمل کنند و ایده های خود را توسعه دهند، قابل توجه‏تر و بیشتر خواهد بود. زمانیکه کارآفرینان با موانع نظارتی جدی مواجه میشوند، ممکن است به کشورهای دوستدار کارآفرینی و تجارت، نقل مکان کنند و یا تلاشهای خود را در حوزه کسب و کار کاهش دهند.

کارآفرینی نرخ بیکاری را در کشورهای در حال توسعه کاهش میدهد

کارآفرینان نه تنها برای خود اشتغال ایجاد میکنند، بلکه برای تعداد زیادی از مردم در یک کشور در حال توسعه به طور مستقیم و غیر مستقیم اشتغال ایجاد میکنند. در اکثر کشورهای نوظهور و فقیر، بیکاری یک موضوع دائمی است. کارآفرینان سهم قابل توجهی در کاهش بیکاری دارند و راه را برای پیشرفت اقتصادی کشورها هموار میکنند.

توسعه کارآفرینی به عنوان ابزاری برای ایجاد شغل، از طریق ترویج کسب و کارهای کوچک تلقی میشود. با این حال، کشورهای توسعه یافته ‏تر و آینده نگرتر میتوانند، سکوی پرش بلندی برای توسعه کارآفرینی باشند. این کشورها میتوانند از موفقیت های کشورهای توسعه‌یافته مانند ایالات متحده، ژاپن و بریتانیا در ایجاد شغل و ارتقای کسب‌وکارهای کوچک درس بگیرند.

تغییر کسب و کار در بیکاری شغلی

تغییر شغل در زمان بالا رفتن نرخ بیکاری

کارآفرینی، سرمایه و نوآوری در کشورهای در حال توسعه

کارآفرینان معمولاً از ترکیبی از پول نقدی خود و انواع وام های بانکی برای راه اندازی یا گسترش تجارت خود استفاده میکنند. کارآفرینان در غیر این صورت بودجه های راکد را جمع‏ آوری میکنند، که برای پیشرفت مالی هر کشوری حیاتی است. این امر به بهبود شرایط اقتصادی کمک میکند. برای به دست آوردن نتایج بهتر، رهبران کسب و کارها اغلب تلاش میکنند تا نوآوریهای بیشتری را در فرآیندهای خود بگنجانند.

مدیران عامل شرکتها همواره به دنبال راه های جدیدی برای کسب درآمد و همکاری با شرکتهای بین المللی هستند. کارآفرینان به دلیل سودآوری بالا به سرمایه گذاری در فناوریهای پیشرفته توجه بیشتری نشان میدهدند. آنها از هر ایده جدیدی استقبال میکنند و از گسترش و پذیرش فناوری جدید هراسی ندارند. در نتیجه قادر به رقابت در بازارهای بین المللی هستند.

با توجه به شرایط جدید صورت گرفته، اقتصاد یک کشور در حال توسعه، قوی‌تر خواهد شد و احترام و اعتماد شهروندان خود و همچنین سایر کشورها را به خود جلب خواهد کرد. بازرگانان جوانی که به یک کارآفرین موفق تبدیل شده اند برای ایجاد پیشرفتهای قابل توجه در پیشرفت اقتصادی یک کشورِ در حال توسعه حیاتی محسوب میشوند. کارآفرینان جوان و تازه نفس دگرگونی مثبت اجتماعی و اقتصادی را تشویق میکنند، الهام بخش هستند و صنعت کشور را احیاء میکنند.

تکنولوژی در کشورهای درحال توسعه

تاثیر تکنولوژی در کشورهای درحال توسعه

تاثیر کارآفرینی بر جوامع در حال توسعه

ایجاد و گسترش کسب‌وکار، به عرضه کالاهای بیشتر و باکیفیت تر، نرخ بالای جمعیت صاحبخانه در کشور، فقر کمتر، بهبود قابل توجه وضعیت بهداشت و درمان کشور و افزایش بودجه های آموزشی، تفریحی ​​و اعتقادی (مذهبی) کمک میکند. کارآفرینان در پروژه های اجتماعی سرمایه گذاری میکنند و به خیریه های محلی کمک میکنند. این به آنها اجازه میدهد تا فراتر از سرمایه گذاریهای فعلی خود، به ویژه در کشورهای در حال توسعه گسترش اجتماعی بیشتری پیدا کنند. در نتیجه، کارآفرینی منجر به ثبات بیشتر جامعه و بهبود کیفیت زندگی خواهد شد؛ که برای هر کشوری علی الخصوص یک “کشور در حال توسعه” بسیار مهم است.

کارآفرینی و توسعه توازن منطقه ای

کارآفرینان در بخشهای دولتی و خصوصی به کاهش نابرابری های اقتصادی منطقه ای کمک میکنند. آنها صنایعی را در مناطق توسعه نیافته یک کشور ایجاد میکنند تا از مشوقها و یارانه‏ های مختلف دولتی استفاده کنند. کارآفرینان با ایجاد واحدهای صنعتی در مناطق کمتر توسعه یافته و یا توسعه نیافته، به پیشرفت اقتصادی این مناطق و ایجاد فرصتهای شغلی برای مردم ساکن در آن، کمک می کنند.

زن شیک پوش زمانی برای استراحت ندارد

کارآفرینی باعث می شود استراحت کمتر شود

کارآفرینی و استقلال اقتصادی یک کشور در حال توسعه

کارآفرینی برای استقلال یک کشور در حال توسعه حیاتی است. صنعتگران با شبیه سازی باکیفیت و اقتصادی اقلام ضروری وارداتی، وابستگی به کشورهای خارجی را به حداقل میرساند. تجار همچنین میتوانند کالاها و خدماتشان را صادر کنند و از این طریق جریان ارزآوری پایداری را ایجاد کنند. چنین عملی جایگزین واردات، ارتقای سطح صادرات و استقلال اقتصادی یک کشور در حال توسعه را رقم میزند، که برای استقلال سیاسی و اقتصادی ضروری است.

سایت ساختمانی در صنعت در حال رشد

صنعت ساخت و ساز در حال رشد

کارآفرینی و گسترش بازار در کشورهای در حال توسعه

نیازهای مردم با روندهای جهانی تغییر میکند و فرصت های جدیدی را همواره برای کارآفرینان ایجاد میکند، تا وارد بازار یک کشور در حال توسعه شوند. اگر یک بازار اشباع شده باشد، این امر میتواند منجر به یافتن بازارهای دیگری برای خدمات و محصولات شود که به عنوان تأثیری مفید بر اقتصاد تلقی میشود.

حال ممکن است در همین حین کارآفرینان صنایع کاملاً جدیدی بسازند که به موتورهای آغازین شکوفایی یک کشور در حال توسعه تبدیل شوند. بازارهایی که به شما امکان میدهند چیزهای واقعی بفروشید، هزینه‌ واقعی دریافت کنید و معامله ‏های سودآور داشته باشید. کارآفرینان در کنار توسعه ایده های جدید شرکت و تفکر خارج از چارچوب، تحقیق و توسعه را نیز مورد توجه قرار میدهند.

آنها ایده های خود را پرورش میدهند، آنها را به شکل جدیدی در می آورند و در نهایت فعالیت های تجاری موفقی از آنها بیرون میکشند. کارآفرینان قشر متفاوتی از عموم جامعه هستند که همیشه برای کشف ایده های جدید و بهبود ایده های موجود تلاش میکنند. اما تأثیر آنها همواره فراتر از شرکتها و سرمایه گذاریهای خودشان است.

دست کارآفرین با لپ تاپ

کارافرینی در حال کار با لب تاب

تأثیر کلی کارآفرینی بر توسعه اقتصادی

توسعه اقتصادی به طور کلی به معنای فرآیند تغییر رو به بالا است که به موجب آن درآمد سرانه یک کشور در یک دوره زمانی طولانی افزایش پیدا میکند.

تاریخ اقتصادی کشورهای صنعتی کنونی مانند آمریکا، آلمان و ژاپن منجر به حمایت از این مفهوم میشود که، اقتصاد نتیجه‏ای است که دلیل وجودی آن کارآفرینی است. بسیاری از مردم در کشورهای کمتر توسعه یافته اکنون نقش حیاتی کارآفرینان، در پیشبرد پیشرفت اقتصادی بخصوص در غرب کره زمین را درک میکنند.

برای دستیابی به توسعه اقتصادی، کارآفرینی باید از نظر کمی و کیفی در همه جوامع رشد کند. اکنون این موضوع برای افکار عمومی آشکار میشود که، کارآفرینان فعال و مشتاق به طور کامل پتانسیلهای منابعِ موجود کشور، زمین، فناوری، سرمایه، مواد و غیره را کشف میکنند. بسته به منابع مالی کشورها، فضای صنعت و پاسخگویی دولت به کارآفرینان، کارآفرینی رشد و توسعه پیدا میکند. وقتی فرصتها و قوانین خوب و سازنده باشند، کارآفرینان همواره رو به جلو حرکت و مشارکت میکنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *