#کارآفرین شدن

برداشتن شکاف بین هزینه‌های بازاریابی دیجیتال و عملکرد آنها

هزینه و عملکرد بازاریابی دیجیتال

بازاریابی در دنیای دیجیتال با سرعت رعد و برق حرکت میکند و نیاز به بازنگری‏های منظم دارد، تا با موتورهای جستجو و الگوریتم‏های رسانه های اجتماعی هماهنگ باشد.

با توجه به شرایط فعلی تکنولوژیکی و اقتصادی، کار در زمینه بازاریابی دیجیتال باید دو برابر شود، تا نتایج مطلوبی برای شرکتها به همراه داشته باشد.

شرکتهای بیشتری با راه اندازی وب سایتها و حسابهای رسانه های اجتماعی وارد عرصه دیجیتال میشوند، و سطح رقابت را در این فضا بالا میبرند. رقابت شدید در فضای آنلاین، شرکتها را بر آن داشته تا در رویکردهای خود در زمینه «بازاریابی دیجیتال» تجدید نظر کنند.

چرا دیجیتال مارکتینگ؟

با وجود اینکه روشهای مرسوم هنوز مؤثر هستند، بازاریابی دیجیتال دارای چندین مزیت است.

  • تبلیغ محصولات یا خدمات به صورت آنلاین، به شما امکان میدهد پیام خود را به مردم سراسر جهان برسانید.
  • اگر تیم بازاریابی کوچکی دارید، میتوانید با همان مقدار پول کارهای بیشتری انجام دهید.
  • نام شرکت شما در دنیای آنلاین بیشتر از دنیای بیرون، در معرض دید عموم قرار خواهد گرفت.
  • وقتی نوبت به اجرای تاکتیکهای بازاریابی دیجیتال میرسد، دیجیتال مارکتینگ نقطه قوت محسوب میشود.
  • تعامل سریع و ثابت با مشتری نیز در دنیای دیجیتال راحت تر و دقیق تر صورت میگیرد.
  • در نتیجه جمع آوری و تجزیه و تحلیل داده های دیجیتالی، میتوان تصمیمات بهتری برای شرکت گرفت.
استراتژی بازاریابی دیجیتال

استراتژی بازاریابی دیجیتال

اثربخشی بازاریابی

شما میتوانید موفقیت یک استراتژی بازاریابی را، بوسیله دستیابی به اهدافش و اثربخشی آن ارزیابی کنید. حال اگر کمپین شما ارزیابی نشود، ممکن است به موفقیت برند شما در بازار آسیب بزند. بیشتر کسب ‌وکارها به این دلیل شکست می‌خورند که از میزان موفقیت تلاشهای بازاریابی دیجیتال خود مطلع نیستند! این روزها، شرکتهایی که به رشد و نتیجه نهایی خود اهمیت میدهند، باید نتایج تلاشهای بازاریابی دیجیتال خود را به صورت پیوسته دنبال کنند.

بهبود عملکرد بازاریابی دیجیتال

بسیار مهم است که شما به سرعت عمل کنید و اقدامات لازم را برای آنلاین کردن شرکت یا برند خود انجام دهید؛ زیرا بازاریابی دیجیتال اکنون بخش کلیدی هر استراتژی رشد برای یک تجارت است.

طوفان فکری استراتژی بازاریابی فرآیند کار تیمی

طوفان فکری استراتژی بازاریابی فرآیند کار تیمی

سرمایه گذاری روی تخصص تیم بازایابی دیجیتال

اگر میخواهید عملکرد شما به حداکثر پتانسیل خودش برسد، بهره گیری از بازاریابی دیجیتال ضروری است. اگر متوجه شدید که اعضای تیم در این زمینه مهارت ندارند، میتوانید آنها را به کلاسهای بازاریابی دیجیتال بفرستید و یا بهتر اینکه، از راهنماییهای یک مربی کسب و کار بهره مند شوید.

برون سپاری بازاریابی دیجیتال

برون‏سپاری برای کسانی که مشغله بیشتری دارند با ارزش است. اگر زمان یا انرژی لازم برای آموزش به تیم خود را به تنهایی ندارید، یا صرفاً بودجه لازم برای انجام این کار را ندارید، این مسئله را در نظر بگیرید. به این ترتیب میتوان عملیات روزمره بازاریابی دیجیتال را به فرد یا شرکتی با صلاحیت مناسب واگذار کرد.

برای پیدا کردن یک شرکت مناسب، به تحقیق و یک مربی کسب و کار قابل اعتماد نیاز دارد. اگر درخواستی دارید، باید برای شما مقرون به صرفه تر از انجام آن باشد؛ بنابراین شاید آنها بسته‌های ساده تری داشته باشند که بتوانید از بین آنها انتخاب کنید، یا می‌توانند رویکردی متناسب با نیازها و بودجه شما را به شما ارائه دهند. همچنین ایده خوبی است که به مطالعات موردی که قبلاً انجام داده‌اند و فیدبک های مشتریان راضی آنها نگاه کنید.

کارشناس تحلیلی در توضیح آمار به کسب و کار

کارشناس تحلیلی در توضیح آمار به کسب و کار

حفظ سئو سایت و بهینه سازی نرخ تبدیل (CRO) ضروری است

بهینه سازی نرخ تبدیل یا CRO تکنیکی است که برای افزایش فروش آنلاین استفاده میشود. خریدهای برتر و پر تعداد مشتریان، تاریخچه مرور وبسایت، مسیرهای کلیک شده و سایر اطلاعات را میتوان با کمک یک متخصص آی تی جمع آوری کرد.

با این روش میتوان مشتریان را به طور مؤثرتری هدف‌گیری و تقسیم‌بندی کرد، و فرصتهای بهینه‌ سازی بوسیله تجزیه و تحلیل این داده‌ها بوجود می آید. “محبوب ترین عبارات جستجو” عباراتی هستند که مشتریان هنگام جستجوی محصولات، خدمات و وب سایت هایی مانند شما در موتورهای جستجو تایپ میکنند.

از اطلاعات و تجزیه و تحلیل به نفع خود استفاده کنید

یکی از مهمترین ابزارهای استراتژی بازاریابی هر شرکت، تجزیه و تحلیل و جمع آوری داده ها از نحوه تعاملات مصرف کنندگان با برند آنهاست. به عنوان مثال، برنامه “گوگل آنالیتیک” یک ابزار محبوب و کم هزینه برای نظارت بر ترافیک و فعالیت وبسایت است.

حفظ سئو سایت و بهینه سازی نرخ تبدیل (CRO) ضروری است

حفظ سئو سایت و بهینه سازی نرخ تبدیل (CRO) ضروری است

استراتژی بازاریابی دیجیتال خود را بر روی ارزشهای بلندمدت متمرکز کنید

اگرچه تمرکز بر روی دستاوردهای سریع وسوسه انگیز است؛ اما بازاریابان باید هنگام تصمیم گیری در مورد یک اقدام، تصویر بزرگ تری در ذهن داشته باشند. یک بازاریاب باید قبل از اختصاص منابع قابل توجه به یک کمپین تبلیغاتی، از دوام طولانی مدت یک شبکه رسانه اجتماعی مطمئن شود.

متخصصان بازاریابی باید راه حل ‏هایی را برای کمک به موفقیت بلندمدت تیم بازاریابی بیابند؛ نه اینکه صرفاً به مسائل فوری و از کار گذشته بپردازند. یک برنامه اندیشیده شده برای رشد و درک اینکه چگونه یک ابزار بازاریابی میتواند این رشد را تسهیل کند، بسیار مهمتر از تبصره ماده های یک استراتژی قدیمی است.

از آنجایی که پیشرفت‌های فناوری با سرعتی تصاعدی اتفاق می‌افتد، همیشه مفاهیم و ابزارهای جدید وجود خواهند داشت. قبل از اتخاذ تصمیماتی که میتواند بر رشد یا درآمد بلندمدت شما تأثیر بگذارد، باید مشخص شود که برند شما در کجاها از روند بازاریابی سود بیشتری می برد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *