آموزش مالی و سرمایه گذاری

اهمیت سرمایه گذاری

اهمیت سرمایه گذاری

سرمایه گذاری عبارت است از تخصیص پول یا سایر منابع به یک کار با انتظار درآمد یا سود آتی. افراد و سازمان ها میتوانند از سرمایه گذاری برای رسیدن به اهداف مالی مانند پس انداز برای بازنشستگی، تحصیل یا خرید بزرگ استفاده کنند.

سرمایه گذاری همچنین میتواند تأثیر خوبی بر جامعه داشته باشد، مانند ایجاد شغل، حمایت از نوآوری و پیشرفت اقتصادی. با این حال، سرمایه گذاری مستلزم خطراتی مانند از دست دادن پول، تجربه بی ثباتی بازار، یا قربانی تقلب شدن است. در نتیجه، قبل از تصمیم گیری برای سرمایه گذاری، درک مفاهیم و تکنیک های سرمایه گذاری بسیار مهم است.

اهمیت سرمایه گذاری برای افراد و سازمان ها

افراد و کسب و کارها به طور یکسان میتوانند از سرمایه گذاری های عاقلانه پاداش های قابل توجهی دریافت کنند. سرمایه گذاری یک راه عالی برای توسعه ثروت، به دست آوردن آزادی مالی و تضمین رفاه آینده است. سرمایه گذاری همچنین میتواند به آنها کمک کند از خود در برابر تورم محافظت کنند، صورت حساب مالیاتی خود را کاهش دهند و درآمد خود را به طور گسترده تری پخش کنند.

سازمان ها می توانند رقابت پذیری، سهم بازار و رشد شرکت خود را از طریق سرمایه گذاری بهبود بخشند. آنها می توانند برند خود را بهبود بخشند، کارمندان بهتری را استخدام کنند و با سرمایه گذاری در بازارهای جدید قرار بگیرند. به همین دلیل است که سرمایه گذاری برای رشد و موفقیت شما در تجارت بسیار مهم است.

مزایای سرمایه گذاری

اگرچه بازدهی بالقوه ای از سرمایه گذاری وجود دارد، اما خطراتی نیز وجود دارد که باید در نظر گرفت. از مزایای سرمایه گذاری عبارتند از:

سرمایه گذاری می تواند بازدهی بهتری نسبت به پس انداز یا خرج کردن داشته باشد

شاخصS&P که عملکرد 500 شرکت از بزرگترین شرکت های سهامی عام در ایالات متحده را اندازه گیری میکند، بین سال های 1926 تا 2020 به طور متوسط سالانه 10 درصد بازدهی داشته است.

سرمایه گذاری مالی

سرمایه گذاری مالی

سود به سود یا بهره مرکب

سرمایه گذاران ممکن است با ایجاد یک جریان درآمد غیرفعال، پس انداز برای بازنشستگی یا کنار گذاشتن پول برای شرایط اضطراری، در مورد آینده مالی خود احساس امنیت بیشتری کنند. با نرخ بهره سالانه 10 درصد، سرمایه‌گذاری که به مدت 30 سال500  دلار در ماه کنار بگذارد، در پایان 1,087,480 دلار پول خواهد داشت.

سرمایه گذاری بهتر از تورم است.

تورم فجیع ترین دشمن در سفر مالی شماست. به طور پیوسته ارزش پول شما را از بین میبرد، هزینه تمام نیازها را افزایش میدهد و پس انداز شما را کاهش میدهد. طلا، صندوق‌های سرمایه‌گذاری مشترک، صندوق‌های شاخص، ETF و سهام، پتانسیل بهتری نسبت به تورم دارند. آنها این پتانسیل را دارند که نرخ بهره ی بالاتری از نرخ تورم مورد انتظار در سال های آینده به شما بپردازند. در واقع، تورم بر برخی از جنبه های زندگی تأثیر بیشتری نسبت به سایر جنبه ها دارد. تورم بیشترین تأثیر را بر آموزش، بهداشت، درمان و صنعت انرژی دارد.

ریسک های سرمایه گذاری

سرمایه گذاری ریسکی را به همراه دارد که به عنوان پتانسیل زیان مالی یا بازدهی کمتر از آنچه پیش بینی میشود تعریف میشود. تغییرات قیمت و بازده، بخش طبیعی سرمایه گذاری است و به عنوان نوسانات شناخته میشود.

از سال 1926 تا 2020، انحراف استاندارد شاخص S&P 500 حدود 19٪ بوده است، بنابراین بازده سالانه آن میتوانست 19٪ بالاتر یا 19٪ کمتر از میانگین باشد. علاوه بر این، فریب عمدی یا ارائه نادرست اطلاعات برای منافع مالی یک کلاهبرداری است و اغلب در صنعت سرمایه گذاری اتفاق میافتد.

سرمایه گذاری بهتر از تورم است

سرمایه گذاری بهتر از تورم است

سرمایه گذاری بلند مدت

اهدافی که امیدوارید در دهه آینده یا بیشتر به آنها برسید بلند مدت در نظر گرفته میشوند. بنابراین، اگر می‌خواهید بهترین گزینه سرمایه‌گذاری را برای درازمدت انتخاب کنید، ممکن است از گزینه‌های پرریسک‌تر استفاده کنید که می‌توانند در پایان سود زیادی داشته باشند.

بنابراین، قبل از هر گونه تصمیم گیری مالی، باید تعیین کنید که چقدر میتوانید نوسانات بازار را تحمل کنید. بیایید به برخی از فرصت‌های سرمایه‌گذاری که ممکن است با اهداف سرمایه‌گذاری بلندمدت شما هماهنگ باشد، نگاهی کنیم و همچنین ریسک‌های مرتبط و بازدهی بالقوه را بررسی ‌کنیم.

سرمایه گذاری در سهام

سرمایه گذاری در سهام به معنای خرید سهام در شرکت هایی است که به صورت عمومی در بورس معامله میشوند. سهام اغلب به عنوان بورس شناخته میشود. هنگامی که در سهام سرمایه گذاری میکنید، مالک بخشی از شرکت میشوید و میتوانید از رشد و درآمد آن بهره مند شوید.

با این حال، ریسک های مرتبط با سرمایه گذاری در سهام، مانند نوسانات بازار، عملکرد شرکت و شرایط اقتصادی نیز وجود دارد. هنگام سرمایه گذاری در سهام، انجام تحقیقات، تنوع بخشیدن به سبد سهام و حفظ چشم انداز بلندمدت بسیار مهم است.

محاسبه رشد مالی و سرمایه گذاری

محاسبه رشد مالی و سرمایه گذاری

سرمایه گذاری در املاک و مستغلات

بدون شک یکی از محبوب ترین گزینه های سرمایه گذاری است. با این وجود، در حالی که این سرمایه‌گذاری‌ها در طول تاریخ سودهای شگفت‌انگیزی ایجاد کرده‌اند، اما مجموعه‌ای از خطرات و محدودیت‌های خاص خود را دارند. یکی از نگرانی های عمده در مورد املاک این است که ممکن است نتوانید آن را به سرعت بفروشید.

علاوه بر این، اگر برای فروش ملک عجله دارید، ممکن است مجبور به فروش با تخفیف شدید شوید. علاوه بر این، حتی اگر مقدار پول مورد نیاز کمتر از ارزش ملک باشد، برای بدست آوردن وجوه باید کل ملک را بفروشید.

سرمایه گذاری در طلا

از زمان های قدیم طلا نماد ثروت بوده است. حتی در حال حاضر، درخشش خود را به عنوان یک جایگزین سرمایه گذاری که میتواند از تورم جلو بزند، حفظ کرده است. روش سنتی، خرید فلز زرد طلای فیزیکی بوده است. با این حال، دارای محدودیت هایی مانند هزینه های اضافی ساخت یا طراحی یا هزینه های ذخیره سازی است.

برای دور زدن این محدودیت ها، می توانید طلا را با استفاده از صندوق های سرمایه گذاری مشترک و صندوق های قابل معامله در بورس (ETF) خریداری کنید. با این حال، از نظر بازده بلندمدت، طلا از نظر تاریخی بازدهی بالایی را به عنوان سهام ارائه نکرده است.

افزایش سرمایه باعث سودآوری می شود

افزایش سرمایه باعث سودآوری می شود

تفاوت بین یک کارآفرین و یک سرمایه گذار

سردرگمی زیادی بین این دو دسته وجود دارد زیرا بسیاری از مردم معتقدند که کارآفرینان و سرمایه گذاران مسئولیت های یکسانی دارند. کارآفرین کسی است که کسب‌وکاری را برای اختراع یا نوآوری یک کالا یا خدمات خاص راه‌اندازی میکند در حالی که حاضر است تمامی شکست ها را در این راه تحمل کند.

شخص یا سازمانی که در ازای امید به سودها، سودهای آتی سرمایه را در اختیار بنگاه ها قرار میدهد، سرمایه گذار نامیده میشود. یک کارآفرین بر کسب و کار خود و عملیات آن تمرکز میکند. سود هدف اصلی هر کارآفرین است. از طرف دیگر یک سرمایه گذار در یک شرکت از قبل موجود سرمایه گذاری میکند. هنگامی که یک شرکت سودآور باشد، یک سرمایه گذار مقداری از آن سود سهام را دریافت میکند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *