بیزینس کوچینگ

برند بوک چیست

برند بوک چیست

آیا تا به حال به این فکر کرده اید که چگونه شرکت های خاصی موفق به ایجاد هویت متمایز و فراموش نشدنی میشوند که آنها را از رقبای خود متمایز میکند؟ چگونه انسجام بصری و یکپارچگی برند را در کانال‌ها و قالب‌های مختلف بدون به خطر انداختن هر یک از این عناصر حفظ میکنند؟ داشتن یک کتاب برند پاسخی واضح به آن است. هویت، ارزش‌ها و شخصیت یک برند را میتوان در یک کلام تعریف کرد: کتاب برند. طرحی برای توسعه و حفظ هویت برند قابل اعتماد، باعث میشود که مشتریان به آن جلب شوند و برای خرید بیشتر برگردند. همسویی تلاش های بازاریابی با ماموریت و ارزش های شرکت یکی دیگر از مزایای ایجاد یک کتاب برند است.

برند بوک چیست و چرا به آن نیاز دارید؟

هویت و زیبایی شناسی یک برند توسط یک برند بوک، مشخص و هدایت میشود. کتاب برند جزئیات اهداف، ارزش ها، صدا، لحن، لوگو، طرح رنگ، حروف چاپی و سایر عناصر بصری شرکت را شرح میدهد. کتاب برند ابزاری مفید برای حفظ یکنواختی و انسجام در نحوه نمایش و ارتباط برند شما در رسانه های مختلف است. کتاب برند برای هر کسب‌وکاری که میخواهد یک هویت برند قوی و به یاد ماندنی ایجاد کند که با مخاطبان هدف خود طنین‌انداز شده و از رقبا متمایز باشد، حیاتی است.

کارمندان، شرکا، مشتریان و سرمایه‌گذاران، همه ذینفعانی هستند که میتوانند از همسو شدن با هدف و اهداف برند از طریق استفاده از کتاب برند سود ببرند. گروه‌های بازاریابی و طراحی یک برند میتوانند راه‌های جدیدی برای فکر کردن درباره شرکت و محصولات آن در کتاب برند پیدا کنند.

کلمه برندینگ بر روی صفحه سیاه

کلمه برندینگ بر روی صفحه سیاه

چگونه مربیان کسب و کار یک کتاب برند (برند بوک) برای کسب و کار شما ایجاد میکنند؟

هویت برند، قوانین و سبک یک شرکت را میتوان از طریق ایجاد یک کتاب برند (برند بوک) بیان کرد و به اشتراک گذاشت. اگر میخواهید نام تجاری شما به راحتی در همه کانال های شما قابل تشخیص و ثابت باشد، یک کتاب برند (برند بوک) میتواند به شما کمک کند. در اینجا چند پیشنهاد برای توسعه برند بوک شرکت شما توسط مربیان کسب و کار وجود دارد:

  • ماموریت برند، ارزش های اصلی و مصرف کنندگان مورد نظر باید در اولویت باشند. در این قسمت باید مشتری ایده آل برند خود را تعریف کنید و در مورد ماموریت و اهداف برند صحبت کنید که به عنوان پایه ای برای ساختن کتاب برند عمل میکند.
  • لوگو، طرح رنگ، نوع تایپ و سایر اجزای بصری یک برند باید مشخص شوند. در این بخش، شما باید دستورالعمل هایی را برای گنجاندن این ویژگی ها در وثیقه بازاریابی و کالاهای نهایی خود ارائه دهید که هم مثال‌های استفاده درست و نادرست، و همچنین انواعی برای زمینه‌ها و سبک‌های ارائه مختلف را شامل شود.
  • قوانینی را برای نحوه نمایش برند شما به صورت نوشتاری و شفاهی تنظیم کنید. در این بخش باید نحوه ارتباط برند شما با مخاطبان خود، چه به صورت شفاهی و چه غیرکلامی، توضیح داده شود. اطلاعاتی در مورد لحن و شخصیت نام تجاری خود و همچنین قالب بندی، بخش های فنی و غیر فنی پیام خود درج کنید. نکات و بهترین روش ها برای استفاده از کانال ها و رسانه های دیگر نیز باید ارائه شود، مانند رسانه های اجتماعی، ایمیل و وب سایت شما.
  • یک کتاب برند (برند بوک) ایجاد کنید که به راحتی قابل درک باشد و ظاهر خوبی داشته باشد. با استفاده از جنبه های بصری برندتان مطمئن شوید که کتاب برند شما به خوبی سازماندهی شده و از نظر بصری دلپذیر است. میتوانید با استفاده از سرفصل‌ها، زیرعنوان‌ها، نقاط گلوله، جداول، نمودارها و گرافیک نوشته‌های خود را جذاب‌تر و در دسترس‌تر کنید. کتاب برند شما باید برای دستور زبان، املا و نحو صحیح ویرایش و تصحیح شود.
  • دستورالعمل های برند خود را در هر چیزی که به برند مربوط میشود، دنبال و اجرا کنید. کتاب برند شما باید با همه کسانی که به شرکت شما علاقه دارند، چه در داخل و چه در خارج، به اشتراک گذاشته شود. همچنین باید آنها را در مورد نحوه استفاده و پیروی از قوانین برند خود آموزش دهید. عملکرد برند و بازخورد مشتری شما باید ردیابی و ارزیابی شود و کتاب برند شما باید به روز نگه داشته شود.
فریلنسر در حال دیزاین لوگو

فریلنسر در حال دیزاین لوگو

نگاه یک کارآفرین به کتاب های برند

کتاب هایی از دیدگاه یک کارآفرین در مورد ارزش ایجاد و پرورش هویت برند متمایز برای یک شرکت. تمام عناصری که هویت و زیبایی شناسی شرکت شما را میسازند اعم از هدف، چشم انداز، ارزش ها، شخصیت، صدا، لحن، لوگو، رنگ ها، حروف چاپی، عکاسی و موارد دیگر باید در سندی به نام کتاب برند سازماندهی و رعایت شوند. با استفاده از کتاب برند میتوانید کارهای زیر را انجام دهید:

  • اهداف و ارزش های برند خود را با مخاطبان و ذینفعان هدف خود در میان بگذارید و تأثیر مطلوب و به یاد ماندنی ایجاد کنید.
  • با متمایز کردن نام تجاری خود از رقبا، شرکت خود را به عنوان یک پیشرو و مبتکر صنعت تثبیت کنید.
  • تصویر مثبت تری برای شرکت خود ایجاد کنید و به مصرف کنندگان و همکاران تجاری خود الهام بخشید تا آن را تبلیغ کنند.
  • فرهنگ همکاری و نوآوری را با همسو کردن تیم های داخلی و خارجی خود با استراتژی و جهت برند خود تقویت کنید.
  • با حفظ یکنواختی و انسجام در ارائه و درک برند خود در تمامی کانال ها از سردرگمی و رقیق شدن برند خودداری کنید.
ذره بین قدیمی و یادداشت چسبنده

ذره بین قدیمی و یادداشت چسبنده برندینگ

عناصر ضروری یک برند بوک

کتاب برند ابزاری مفید برای حفظ یکنواختی و انسجام در نحوه ارائه و ارتباط برند شما در رسانه های مختلف است. کتاب برند برای هر کسب‌ وکاری که میخواهد یک هویت برند قوی و به یاد ماندنی ایجاد کند که با مخاطبان هدف خود طنین‌انداز شده و از رقبا متمایز باشد، حیاتی است. موارد زیر نمونه‌هایی از بخش‌هایی هستند که ممکن است در برند بوک گنجانده شوند:

معرفی برند

در این بخش با ماموریت، چشم انداز، ارزش ها، شخصیت و شعار شرکت آشنا میشوید که اهمیت هویت بصری برند و نحوه ارتباط آن با اهداف برند و مخاطبان هدف را روشن میکند. همچنین وعده نام تجاری و موقعیت آن در صنعت را خلاصه میکند.

دستورالعمل های بصری

در این بخش قوانین و استانداردهای استفاده و کاربرد عناصر طراحی برند مانند لوگو، رنگ، تایپوگرافی، تصاویر، نمادها، گرافیک ها و چیدمان ها توضیح داده شده است. هم مثال‌های استفاده درست و هم نادرست، و همچنین انواعی برای زمینه‌ها و سبک‌های ارائه مختلف وجود دارد. همچنین جزئیات طرح رنگ، فونت ها و سایر عناصر بصری مورد علاقه برند را ارائه میدهد.

دستورالعمل های ارتباطی

قوانین برند برای ارتباط کلامی و غیرکلامی با مصرف کنندگان در اینجا تشریح شده است. اطلاعات مربوط به قالب، ویژگی‌های فنی و غیر فنی، و همچنین زبان، لحن، صدا و سبک پیام‌های برند همگی گنجانده شده‌اند. رسانه‌های اجتماعی، ایمیل، وب‌سایت و چاپ همگی همراه با توصیه‌ها و بهترین شیوه‌ها برای هر کدام، در این دستورالعمل پوشش داده میشوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *