#کارآفرین شدن

چه چیزی موجب مشارکت موفقیت آمیز در نوآوری میشود؟

خلاقیت و نوآوری

اقتصاد ما عمدتاً از طریق اختراع پیشرفت میکند، که به طور گسترده به عنوان یک عامل کلیدی در توسعه اقتصادی شناخته شده است. نوآوری را میتوان با عنوان استفاده تجاری از ایده ها، فناوریها و یا فرآیندهای جدید برای دستیابی به “برتری اقتصادی پایدار” تعریف کرد. همکاری در زمینه نوآوری مزایای زیادی دارد. نوآوری به شدت هزینه های تحقیق و توسعه را کاهش می دهد، امکان دسترسی به منابع جدید را فراهم میکنند، و رشد اقتصادی را نیز تحریک میکنند. از آنجایی که نوآوریهای علمی، غالباً دهه ها طول میکشد تا توسعه و عرضه شوند، نوآوری میتواند زمان لازم برای به ثمر رساندن ایده های نو را تأمین کند.

تعریف مشارکت در نوآوری

شریک نوآوری میتواند هر گروه، شخص یا موسسه ای باشد که، به عنوان محل ملاقات بسیاری از کسب و کارها یا میتینگ علاقه مندان به یافتن راه حل های جدید برای مشکلات جامعه عمل کند. کلمه «شریک» در اینجا به سادگی به کار نمی رود. چراکه این یک مشارکت واقعی است، نه یک معامله معمولی تجاری. داشتن یک همکار و شریک در کنار شما میتواند به شما کمک کند تا نوآوری بهتری را رقم بزنید.

مزایای نوآوری با شریک بسیار زیاد است. این به شما امکانی میدهد تا افق های خود را گسترش دهید. و وارد زمینه های جدید شوید تا به منابع پیشرفته و دانش تخصصی لازم دسترسی پیدا کنید. همکاری شما باید وقف کمک به شریکتان در رسیدن به اهداف مشترکتان باشد. از آنجایی که شما اطلاعات، محصولات و وظایف را در طول پروژه رد و بدل خواهید کرد، لازم دارید تا کاملاً با یکدیگر صادق باشید.

خوشحالی برای موفقیت در تجارت

خوشحالی برای موفقیت در تجارت

انواع مختلف مشارکت در نوآوری

هر یک از شرکای نوآوری موجود در بازار، دارای مزایا و معایب مخصوص به خود هستند. با این حال، با محاسبه ROI (نرخ بازدهی سرمایه گذاری)، میتوانیم تعیین کنیم که آیا شراکت در نوآوری، ارزش هزینه کردن دارد یا خیر. بیایید به برخی از شرکای همکاری برای نوآوری نگاهی بیندازیم:

کارآفرینان و استارت آپ ها

استارت‌آپ‌ها و کارآفرینان نوپا، توانایی بالایی برای شراکت در نوآوری دارند؛ زیرا دانش، آینده ‌نگری و نبوغ مورد نیاز برای موفقیت در یک صنعت رقابتی را دارند. به طور خاص، این افراد دارای علم تجاری، تخصصی و فنی هستند؛ که در اقتصاد دیجیتال و مدرن عصر ما ضروری به نظر میرسند. برای افزایش شانس خود در کشف یک مشارکت ثمربخش، کسب و کارها باید به دنبال کارآفرینانی باشند که تمرکز بالایی دارند و شتاب دهنده عمل میکنند. این امر شانس خوبی را برای ایجاد روابط تجاری جدید فراهم میکند.

نوآوریِ باز

در “نوآوری باز”، متخصصان بسیاری از صنایع، دانشگاهیان، مربیان کسب ‌وکارها و صاحبان مشاغل تشویق میشوند تا، با ارائه مشوق‌های مالی در توسعه ایده‌ها و رویکردهای جدید کشور مشارکت کنند. در نتیجه، همه شرکای نوآوری بیشترین سود را خواهند برد و میتوانند طوفان فکری ایجاد کنند. البته مشروط بر اینکه شما منابع انسانی یا روابط مشارکتی لازم را برای “به ثمر رساندن ایده ها” داشته باشید.

دست ها لامپ را نشان می دهند بنشانه ایده های موفقیت امیز

دست ها لامپ را نشان می دهند بنشانه ایده های موفقیت امیز

مراکز مشاوره دهی

مشاور میتواند دانش فنی و رویکردهای تخصصی لازم را برای حل مسائل به شما ارائه دهد. حال ماهیت قراردادی و مالی این نوع روابط، میتواند مانعی برای ظهور نوآوری شود، زیرا این متخصصان مبتنی بر هزینه های پرداختی مشتری عمل میکنند. در نتیجه هنگامی که چالشهایی خارج از منوی پیشنهادی آنها به وجود بیاید، یا کاری از دست آنها بر نمی آید و یا اینکه نمیتوانند به درستی عمل کنند.

دانشگاه ها

برای یافتن دانشمندان و مهندسان درجه یک بهتر است سری به دانشگاههایی بزنید که، امکانات آزمایشگاهی لازم برای انجام تحقیقات را دارند. اما آنها معمولاً هیچ تجربه تجاری “در دنیای واقعی” ندارند. بسیاری از شرکای دانشگاهی در ایده های نوآورانه شکست میخورند؛ زیرا فاقد تجربه تجاری هستند. به یاد داشته باشید که، دیدگاههای تجاری و آموزشی میتوانند اهداف متفاوت یا حتی متضاد داشته باشند.

کارمندان استارت آپ جوان دست ها را نشانه اتحاد به یکدیگر می زنند

کارمندان استارت آپ جوان دست ها را نشانه اتحاد به یکدیگر می زنند

نقش مشارکت استراتژیک در نوآوری

توسعه گروههای استراتژیک با مؤسسات آموزشی و سایر شرکتها میتواند به کشور کمک کند تا، فرهنگ نوآوری را تقویت کند. این امر میتواند به عنوان یک منبع الهام عمل کند و منجر به پیشرفتهای جدید و کاهش هزینه ها شود.

همکاری با مؤسسات آموزشی در اشتراک گذاری اطلاعات و داده ها

نوآوری در مؤسسات آموزشی امری شایع است؛ بنابراین، منطقی است که با آنها همکاری کنیم تا، از تحقیقات آنها در توسعه کالاهای جدید، رویه ها و پیشرفت های فنی استفاده کنیم. ثمربخش ترین نوع روابط، در مؤسساتی رخ میدهد که به دنبال مشارکت در امر مهم نوآوری هستند.

همکاری با سایر مشاغل

اگرچه ایجاد مشارکت با سایر شرکتها (حتی رقبا)، به ویژه شرکتهایی که در همان زمینه فعالیت میکنند، ممکن است شک ‌برانگیز باشد، اما فرصتهای زیادی را به وجود می آورد که بایستی به آنها توجه داشته باشیم. هر کارآفرین، از جمله رقیب شما، از نظر تئوری برای مشارکت در دسترس است. حال برای ورود به زنجیره تأمین هر شرکت، یکی از گزینه ها ایجاد مشارکت با آن کمپانی است. این امر باعث رونق کلی کسب و کار میشود؛ و به دلیل افزایش شهرت و تعداد مشتری، منجر به توسعه فناوری و نوآوری نیز میشود.

یک خانم نوری را بر روی سر ادمک نگه داشته به نشانه خلاقیت و نوآوری

یک خانم نوری را بر روی سر ادمک نگه داشته به نشانه خلاقیت و نوآوری

انتخاب شریک نوآوری مناسب

درک رهبرانتجارت از نوآوری بسیار مهم است. یافتن بهترین شریک نوآوری برای بازار رقابتی امروز، امری حیاتی محسوب میشود. برای کسب و کارها عادی است که با سازمانهای خارج از اکوسیستم خودشان، توافق نامه ایجاد کنند. این امر به ویژه برای شرکتهای چند ملیتی بسیار شایع است، زیرا دنبال کردن فرصتهای سرمایه‌گذاری جدید، انگیزه اصلی برای روابط خارجی آنها با کسب‌ وکارهای کوچکتر و استارت‌آپ‌ ها است. همراه با نوآوری های جدید، آنها میتوانند به فناوری پیشرفته دسترسی داشته باشند و مزیت رقابتی خود را حفظ کنند. تامین مالی، ورود به بازارها و منابع جدید و همچنین جذب مشتریان جدید، چیزهایی هستند که، استارت آپ ها از شرکای قدرتمند خود درخواست میکنند.

نتیجه

ارتباط با شرکای تجاری که میتوانند تأثیر خود را در ایجاد کالاهای جدید و مدلهای تجاری پیشرفته ارائه دهند، میتواند به شما برتری و مزیت در رقابت بدهد. انتخاب یک شراکت خوب ممکن است یک چالش جدی باشد. حال اگر برای شناسایی شریکی که ارزشها، چشم اندازها و اهداف شما را دارد، تلاش کنید؛ شانس موفقیت شما به طور قابل توجهی افزایش می یابد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *