بیزینس کوچینگ

کسب و کار منصفانه

دست افراد تیم تجاری متنوع که لایک را نشان می دهد

در دنیای امروز، شکلهای متنوعی از کسب و کار را میتوان برشمرد؛ که بسیاری از آنها علیرغم داشتن ظاهری مناسب، احتمالاً ادامه دار نخواهند بود؛ چراکه عموم آنها “سویه‏ گیریهای منفعت طلبانه” زیادی دارند. حال آن دسته از کسب وکارهایی که به سود طرفین درگیر معامله فکر میکنند، همواره پایدار خواهند بود و سودهای خوبی نیز عاید آنها میشود.

گاهی مواقع شما، محصول و یا خدماتی را به بازار عرضه میکنید که “منصفانه” نیستند! به این معنا که در حین ارائه محصول به بازار، به سود مشتری، شرکای کسب و کار، سهامداران و دیگر طرفها فکر نشده است. سؤال مهمی که در اینجا باید از خود بپرسید این است که، آیا مردم و مشتریان از محصول و خدمات شما بهره ای میبرند؟ و آیا خروجی کسب و کار شما که بعنوان محصول و خدمات به بازار عرضه شده، به مشتریان شما ارزش و سودی اضافه خواهد کرد؟

طرز تفکر کسب و کار منصفانه، برای شما نجات بخش خواهد بود

امروزه با بررسیهای متعددی که توسط کارشناسان خبره تجاری و اقتصادی انجام شده، عموم صاحبان موفق کسب وکارها، بر ضرورت “منصفانه بودن” تمامی فرآیندها در تجارت تأکید دارند.

این امر مهم نباید فراموش شود که بعد از جنگ جهانی دوم تا کنون، تئوریهای متعدد تجاری، اقتصادی و سرمایه گذاری تغییرات عمده ای را تجربه کرده اند؛ اما در تمامی این دوره های اقتصادی، کسب و کارهایی برنده بودند که همواره در تمامی بخشها و فرآیندها، به سود طرفین فکر میکردند و تنها به فکر منافع و جیب خودشان نبودند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *