پرسونال کوچینگ

اهمیت برندسازی شخصی در تجارت

اهمیت برندسازی در تجارت شخصی

کوین هرینگتون، یکی از مربیان مهم و تأثیرگذار در دنیای تجارت و کسب و کار محسوب میشود. در سال 1994، او یک “شرکت سرمایه گذاری مشترک” تشکیل داد و به عنوان مدیر اجرایی و رئیس آن فعالیت میکرد.

او یکی از سرمایه گذاران اصلی سریال تلویزیونی Shark Tank از زمان شروع آن بود که تا سال 2009 توانست بیش از 5 هزار نخبه کارآفرینی را کشف و تقویت کند. موفقیتهای بیشمار او در کتابهای مختلفی انعکاس داده شده است؛ همانند کتاب پرفروش راهنمای اصلی کسب و کار که با مقدمه و ترجمه آقای مهندس سعید روینده، که هم اکنون قابل خرید و دریافت میباشد.

او در این سمینار که در سال 2011 در آمریکا برگزار شده، به یکی از تجارب خودش در زمینه “برندسازی شخصی” اشاره میکند؛ هرینگتون میگوید: «وقتی برای مشاوره نزد ریچارد برانسون، کارآفرین و مربی کسب و کار رفته بودم، یک شرکت بزرگ، با کلی کارمند و درآمد بالا را اداره میکردم که اتفاقاً ارزش سهام نسبتاً بالایی نیز در بازار داشت. اما یک اختلال در کارم بوجود آمده بود که برایم نامفهوم بود. برانسون یعد از اتمام صحبت من با صراحت به من گفت که به خوبی مرا میشناسد و کارهایم را دنبال میکند! او در ادامه به من گفت که تعداد زیادی برند میشناسد که توسط من طراحی شده؛ اما مشکل اینجاست که با وجود درخشندگی تمامی این برندها، کسی تورا نمیشناسد! چرا که برند شخصی خودت را تأسیس نکردی و از این مهارت، برای خودت استفاده نکردی.»

مهم است که بدانید، برندسازی شخصی ترکیبی از مهارتها و ارزشهایی است که شما را منحصر به فرد میکند؛ و همواره بر روی چیزهایی تمرکز میکند که، شما را در اذهان مخاطبان به یاد ماندنی تر خواهد کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *