آموزش مالی و سرمایه گذاری

برترین عادت‏های پس انداز پول برای شروع

برترین عادات پس انداز پول برای شروع

یکی از با ارزش‏ترین درس‏هایی که میتوانید کسب کنید این است که چگونه پول خود را پس انداز کنید. اگر میخواهید خانه بخرید، کسب و کاری راه اندازی کنید، با خیال راحت بازنشسته شوید، یا فقط آزادی بیشتری در زندگی خود داشته باشید، پس انداز پول ضروری است.

با این حال، کنار گذاشتن پول نقد ممکن است چالش برانگیز باشد. برای این کار نظم و انضباط، دوراندیشی و انگیزه لازم است. حفظ عادت پس انداز می تواند دشوار باشد، و بسیاری از افراد در نهایت بسیار کم پس انداز میکنند یا اصلاً پس انداز نمیکنند. چگونه میتوان برای پس انداز پول به روشی که به نفع شما باشد آموزش دید؟

تعیین یک هدف واقعی و خاص در پس انداز

برای صرفه جویی بیشتر در پول و نظارت بر پیشرفت خود، به هدفی نیاز دارید که هم مشخص و هم واقع بینانه باشد. اگر می خواهید به تعطیلات بروید اما ده هزار دلار برای خرج کردن ندارید، می توانید یک هدف سالانه تعیین کنید و آن را تقسیم به اهداف کوچکتر مانند هفتگی یا ماهانه کنید. از برنامه ها و سایر فناوری ها نیز می توان برای کمک به فرآیند تجسم هدف و پیگیری آن استفاده کرد.

کتاب های مرتبط بخوانید

اگر آموزش مالی را به یک عادت تبدیل کنید، ممکن است دانش و کنترل خود را بر امور مالی افزایش دهید. خواندن و گرفتن سرنخ از زندگی کسانی که به موفقیت مالی دست یافته اند میتواند منبع بزرگی از انگیزه باشد. تصمیم بهتر در مورد پولتان و جلوگیری از اشتباهات مالی رایج و کلاهبرداری میتواند با مطالعه کتاب های آموزش مالی و سرمایه گذاری اتفاق بیفتد.

شما میتوانید بسیاری از موضوعات آموزشی مالی و سرمایه گذاری را به صورت آنلاین یا در کتابخانه ها پیدا کنید، یا می توانید از برنامه ها یا وب سایت هایی استفاده کنید که خلاصه یا پادکست این کتاب ها را ارائه میدهند.

با ثبت درآمد و هزینه های خود، پول خود را مدیریت کنید

با ثبت درآمد و هزینه های خود، پول خود را مدیریت کنید

با کمک ثبت و ضبط درآمدها و هزینه هایتان پول خود را مدیریت کنید

میتوانید درآمد و هزینه های ماهانه خود را با بودجه بندی کنید. این کار عادات خرج کردن شما و میزان پولی که میتوانید کنار بگذارید را نشان میدهد. با کمک صفحه گسترده، اپلیکیشن موبایل یا ابزار آنلاین، پول خود را بودجه بندی و حفظ کنید. هزينه‌هاي بيش از حد، بدهي و ناتواني در پوشش هزينه‌هاي غيرمنتظره همه مواردي هستند كه بودجه بندی ميتواند به شما كمك كند تا از آنها اجتناب كنيد.

اول حقوق خودتان را پرداخت کنید.

کنار گذاشتن پول برای پس انداز در ابتدا به شما کمک میکند تا آن را برای موارد غیر ضروری خرج نکنید.

واریز مستقیم یا انتقال به حساب پس انداز شما این رویه را برای شما ساده می کند. با خودکار کردن پس اندازتان، ممکن است تصمیم برای خرج کردن پول را به بعد موکول کنید.

حقوق خود را اول بده

حقوق خود را اول بده

با استفاده از قانون 50/30/20 در پول صرفه جویی کنید.

این یک رویکرد ساده و کارآمد برای بودجه بندی برای هزینه های مایحتاج و تجملات در دوران بازنشستگی است. قانون 50-30-20 بیان میکند که یک فرد باید 50 درصد از درآمد خود را به موارد ضروری مانند مسکن، غذا و حمل و نقل اختصاص دهد. 30% آن را به خواسته هایی مانند اوقات فراغت و خرید اختصاص دهد. و 20 درصد باقیمانده را نیز به پس انداز و سرمایه گذاری اختصاص دهد.

هدف ایجاد یک بودجه متعادل و واقع بینانه است که به شما امکان میدهد در پول خود صرفه جویی کنید، بنابراین درصدها را می توان بر این اساس تنظیم کرد.

پس انداز پول خُرد

این کار یک تمرین اساسی و بسیار مؤثر است که میتواند به شما در جمع آوری ثروت کمک کند. اگر خریدهای خود را جمع آوری میکنید یا اگر از برنامه ای استفاده میکنید که به طور خودکار این کار را برای شما انجام میدهد، یا اگر از پول نقد به جای کارت اعتباری استفاده کنید، میتوانید پول بیشتری را پس انداز کنید.

پول خرد خود را در یک شیشه، قلک یا پاکت بگذارید و وقتی پر شد، پول را به حساب پس انداز خود واریز کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *